Menu
Afbraak sociale zekerheid blokkeert positieve agenda

De Vakcentrale voor Professionals (VCP) roept op tot een positieve en constructieve sociaaleconomische agenda voor Nederland. Een agenda die uitgaat van maatschappelijk vertrouwen, samenwerking en gerichte keuzes om onze brede welvaart en economische veerkracht te versterken. “Op Prinsjesdag is de belangrijkste boodschap van de VCP tweeledig: behoud de sociale zekerheid en investeer in mensen en werkgelegenheid. Beide zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden”, zegt VCP-voorzitter Nic van Holstein. “De politiek is aan zet. Zodra de politiek daarvoor de ruimte biedt, staat de VCP klaar om samen te werken aan een positieve agenda die Nederland verder helpt.”

De VCP heeft sinds het aantreden van het kabinet consequent aangegeven dat de bezuinigingen op de sociale zekerheid onacceptabel zijn. Geen doordacht beleid, maar een afbraak van werknemersrechten. “Gezamenlijk hebben de vakbonden een ultimatum gesteld, waar het kabinet tot op heden niet aan voldaan heeft. Afgelopen maanden heeft de VCP daarom actiegevoerd. De politiek moet echt over de brug komen. Deze week heeft de Kamer bij de Algemeen Politieke Beschouwingen de gelegenheid om die stap te zetten”, aldus Van Holstein.

De VCP had liever gesproken over een positieve sociale agenda om Nederland verder te helpen, maar de plannen van het kabinet maken dat onmogelijk en ongeloofwaardig. Pas als deze bezuinigingen van tafel zijn, kunnen we het over de echte vraagstukken hebben. “Het is nodig te investeren in mensen: een sterke sociale zekerheid, duurzame inzetbaarheid, van-werk-naar-werk en leven lang ontwikkelen. Het is nodig te investeren in werkgelegenheid: voor welvarende economie, verduurzaming en innovatie. Bezuinigen op de sociale zekerheid is niet de oplossing”, vindt Van Holstein.

Volgens de VCP is een positieve agenda voor Nederland de weg die we komende jaren moeten afleggen: investeren in mensen én investeren in werkgelegenheid.

Meer informatie

Laatste nieuws

Reactie VCP op start overleg kabinet

7 oktober 2026

Reactie VCP op start overleg kabinet

Zet dé veranderaar voor inclusie in het zonnetje: nomineer voor de Rick Brink Award

5 oktober 2026

Zet dé veranderaar voor inclusie in het zonnetje: nomineer voor de Rick Brink Award

Dank aan alle ondertekenaars van onze petitie

2 oktober 2026

Dank aan alle ondertekenaars van onze petitie

Meer nieuws