Menu
Alternatief AOW-plan geen optie

In de zaterdageditie van de Telegraaf geeft VCP-voorzitter Nic van Holstein duidelijk te kennen geen voorstander te zijn van een alternatief AOW-plan. Van Holstein: “Het is heel simpel: wij zijn daar niet voor. Het gaat namelijk ten koste van de pensioenen. Daaraan morrelen lijkt me niet verstandig.”

Van Holstein adviseert minister Vijlbrief om in zijn reactie op het ultimatum niet met zo’n plan aan te komen. “Als hij nu weer met allemaal nieuwe plannen, dictaten en alternatieven komt, slaat hij de plank mis. We willen aan tafel komen over een positieve agenda, over hoe je snel van werk naar werk gaat, over duurzame inzetbaarheid”, zegt Van Holstein.

Na het verschijnen van het gezamenlijke ultimatum heeft minister Vijlbrief aangekondigd dat het kabinet met een reactie zou komen. In aanloop naar die reactie wordt er in de media gespeculeerd over mogelijke alternatieven, zoals de zogenaamde fiscalisering van de AOW.

Na afloop van de kennismaking met het nieuwe kabinet gaf Van Holstein al aan: : Ik had graag gesproken over een positieve sociale agenda, om Nederland verder te brengen. Maar deze afbraakagenda van het kabinet maakt dat onmogelijk en ongeloofwaardig. Dit zijn grote stappen achteruit. Pas wanneer dit van tafel is kunnen we het over de echte kwesties hebben.”

Meer informatie

Laatste nieuws

Stakingsrecht is onderdeel van vakbondsvrijheid

10 juni 2026

Stakingsrecht is onderdeel van vakbondsvrijheid

Nieuwe procedure branche-Risico-Inventarisatie en -Evaluatie (RI&E) van kracht

9 juni 2026

Nieuwe procedure branche-Risico-Inventarisatie en -Evaluatie (RI&E) van kracht

“Het tenzij in ons werk blijft altijd bestaan”

8 juni 2026

“Het tenzij in ons werk blijft altijd bestaan”

Meer nieuws