27 februari 2026
Per 1 januari 2026 is meer dan de helft van de werkenden en gepensioneerden overgegaan naar het vernieuwde pensioenstelsel. Hiervan heeft meer dan 1 miljoen gepensioneerden de pensioenuitkering zien stijgen. Dat staat in het persbericht dat de Pensioenfederatie op 26 januari 2026 uitbracht.
VCP-voorzitter Nic van Holstein: “De cijfers van de Pensioenfederatie zijn natuurlijk positief, maar vallen helaas wel samen met de onverteerbare AOW-plannen van het nieuwe kabinet. Hoeveel is een goed pensioen waard als je er maar korte tijd van kunt genieten?”
“Desondanks ben ik tevreden dat de transitie naar het vernieuwde stelsel voor deze fondsen goed verloopt en dat deze pensioenuitkeringen zijn gestegen”, vervolgt Van Holstein. “De cijfers laten niet zien hoe de transitie uitpakt voor werkenden en of de compensatie voor de afschaffing van de doorsneesystematiek overal goed is geregeld.” De VCP heeft altijd aandacht gevraagd voor deze compensatie.
Van Holstein: “Verder maken we ons samen met de andere bonden er hard voor dat werkende Nederlanders op een gezonde manier de AOW-leeftijd kunnen bereiken. Als ondermeer de AOW-plannen van het nieuwe kabinet niet van tafel gaan, weten we wat ons te doen staat. De actiebereidheid is groot.”