3 april 2025
Werken aan ons pensioen publiceert een Engelse pagina voor buitenlandse werkgevers die in Nederland actief zijn. Op deze pagina wordt uitgelegd dat de werkgever een rol speelt in de pensioentransitie. De informatie is specifiek gericht op werkgevers met een pensioenregeling bij een verzekeraar of premiepensioeninstelling (PPI).
De Engelse pagina gaat in op wanneer de pensioenregeling moet zijn aangepast, wie bij het proces betrokken moet worden en welke keuzes er zijn bij het aanpassen van de pensioenregeling.
Daarnaast is het Nederlandse format van het transitieplan voor werkgevers met een pensioenregeling bij een verzekeraar of premiepensioeninstelling vertaald naar het Engels.
De werkgever hoeft slechts één transitieplan in te dienen, in het Nederlands of Engels. Dit transitieplan bevat een verantwoording van de gemaakte keuzes voor de nieuwe pensioenregeling, een uitleg over de omgang met opgebouwde pensioenaanspraken en -rechten, en een toelichting waarom de overstap evenwichtig is.
Betrokkene bij buitenlandse werkgevers in Nederland, bijvoorbeeld adviseurs of accountants, kunnen deze algemene informatie en het format transitieplan delen om de werkgever op de hoogte te stellen van de te nemen stappen.
Bron: Werken aan ons pensioen