Menu
Middeninkomens worstelen nog altijd met stijgende vaste lasten

De middenklasse staat nog steeds onder grote druk. “Dit signaal uit het onderzoek van De Unie kunnen we niet negeren. Vanuit de VCP zullen wij blijven hameren op de positie van middengroepen”, aldus VCP-voorzitter Nic van Holstein.

Middeninkomens worstelen nog altijd met stijgende vaste lasten en ervaren steeds minder grip op uitgaven, dat zegt Renier Castelein gisteren in De Telegraaf. De Unie heeft een tweejaarlijks onderzoek laten doen naar de inkomens- en uitgavenzekerheid. Uit de cijfers blijkt dat huishoudens nog altijd zorgen hebben over de energiekosten, maar dat ook de gestegen prijs van boodschappen zorgen geeft.

De meeste Nederlanders hebben de afgelopen jaren hun netto inkomen (licht)positief zien ontwikkelen. Dat sluit aan bij de in cao’s afgesproken loonontwikkeling hoog lag om ook de inflatie te kunnen bijbenen. “Voor de VCP is de uitgavenzekerheid en de positie van middengroepen een belangrijk onderwerp waarop wij ook bij de nieuwe kabinetsplannen scherp zullen zijn. Het wordt tijd om bij de politiek de urgentie te onderstrepen”, benadrukt Van Holstein.

Laatste nieuws

Inspiratiebijeenkomst ‘Sociale veiligheid op de werkvloer’

9 oktober 2026

Inspiratiebijeenkomst ‘Sociale veiligheid op de werkvloer’

Hoopvol na Catshuisoverleg, maar er zijn nog harde noten te kraken

7 oktober 2026

Hoopvol na Catshuisoverleg, maar er zijn nog harde noten te kraken

Zet dé veranderaar voor inclusie in het zonnetje: nomineer voor de Rick Brink Award

5 oktober 2026

Zet dé veranderaar voor inclusie in het zonnetje: nomineer voor de Rick Brink Award

Meer nieuws