Menu

U hebt tot 1 mei 2016 de tijd om aangifte inkomstenbelasting te doen over 2015. Is uw aangifte voor 1 april bij de Belastingdienst binnen, dan krijgt u voor 1 juli bericht. Als u aangifte doet via MijnBelastingdienst of via de app, controleer dan de vooraf ingevulde gegevens.

De Belastingdienst besteedt dit keer extra aandacht aan de aftrek van specifieke zorgkosten, zoals dieetkosten, gezinshulp en medicijnen. Daarnaast wordt er specifiek gelet op de aftrek onderhoudskosten voor een Rijksmonumentenpand, het levensonderhoud van kinderen onder de 21 jaar (al dan niet bij scheiding), buitenlandse pensioenen uit België en Duitsland en buitenlands vermogen.

Er zijn voor het jaar 2015 een aantal wijzigingen geweest, onder andere in de bijtelling privégebruik van de auto en het afschaffen van de aftrek voor levensonderhoud van kinderen onder de 21 jaar. Zie voor meer wijzigingen de site van de Belastingdienst.

Daarnaast is de Belastingdienst bezig met een volledige digitalisering en daarmee het verdwijnen van de blauwe envelop. Op MijnOverheid kunt u daarvoor uw Berichtenbox activeren.

Laatste nieuws

Voorjaarsnota: middengroepen zijn weer het kind van de rekening

17 april 2025

Voorjaarsnota: middengroepen zijn weer het kind van de rekening

Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstel over toelatingsstelsel voor uitzenden

17 april 2025

Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstel over toelatingsstelsel voor uitzenden

Brief StvdA gewijzigd amendement inzake instemmingsrecht bij pensioenfondsen

16 april 2025

Brief StvdA gewijzigd amendement inzake instemmingsrecht bij pensioenfondsen

Meer nieuws