Menu
Heroverweging cao-bepalingen over uitzendkrachten

De Stichting van de Arbeid (StvdA) verzoekt cao-partijen om te komen tot een heroverweging inzake beperkingen en verbodsbepalingen op de inzet van uitzendarbeid in cao’s. Decentrale sociale partners wordt gezamenlijk gevraagd na te gaan of cao’s bepalingen bevatten, die mogelijk beperkend zijn voor uitzendwerk. Als er sprake is van een mogelijke beperking dan dient te worden beoordeeld of dit al dan niet gerechtvaardigd is.

De StvdA heeft cao-partijen om deze heroverweging verzocht in het kader in het kader van de implementatie van Richtlijn 2008/104/EG over uitzendwerk. Decentrale sociale partners zullen nagaan of cao’s aan de hand van artikel 4 lid 1 uitzendrichtlijn bepalingen bevatten, die mogelijk beperkend zijn voor uitzendwerk. In een eerder stadium, namelijk op 2 februari 2011 en op 14 januari 2013, is per brief aan cao-partijen dezelfde vraag voorgelegd.

Volgens een recent onderzoek van het Ministerie van SZW is gebleken dat veel cao’s bepalingen bevatten met betrekking tot uitzendwerk. Wanneer u meer achtergrondinformatie wenst dan kunt u de site van de Stichting raadplegen of een e-mail zenden aan info@vc-mhp.nl.

Laatste nieuws

AI Verordening verbiedt bepaalde AI op de werkplek vanaf 1 februari 2025

22 januari 2025

AI Verordening verbiedt bepaalde AI op de werkplek vanaf 1 februari 2025

Verander spelregels niet voor betrouwbare en uitvoerbare pensioentransitie

21 januari 2025

Verander spelregels niet voor betrouwbare en uitvoerbare pensioentransitie

Zorgen over de toegankelijkheid van kinder- en gastouderopvang

20 januari 2025

Zorgen over de toegankelijkheid van kinder- en gastouderopvang

Meer nieuws