Menu

Op 13 februari komen de regeringsleiders van Nederland, België en Luxemburg samen ter gelegenheid van een ‘Sociale Top’ van de Benelux. De gezamenlijk vakcentrales van de drie landen hebben deze gelegenheid aangegrepen om een aantal vakbondseisen neer te leggen in reactie op verontrustende initiatieven van de Europese Commissie.

Onder het mom van verlichting van administratieve lasten voor bedrijven wil de Europese Commissie (onder meer) Europese sociale regelgeving gaan herzien. Denk bijvoorbeeld aan de raadpleging van werknemers bij collectief ontslag, bij overname van het bedrijf, bij reorganisaties. Dit zijn zwaarbevochten werknemersrechten, die op de tocht komen te staan alleen omdat het naleven van deze rechten voor werkgevers te lastig zou zijn. De MHP vindt dat vereenvoudiging van regelgeving nooit mag leiden tot afbraak van zekerheden, aldus MHP-voorzitter Bob van der Wal.

Ook vragen de gezamenlijke vakcentrales hun regeringsleiders om aandacht te besteden aan de aanpak van schijnconstructies op de arbeidsmarkt, de strijd tegen sociale dumping en investeringen in kwaliteitsvolle banen. Lees hier de officiële verklaring (.pdf) van de gezamenlijke Benelux vakcentrales.

Laatste nieuws

VCP klaar voor actie tegen afbraak sociale zekerheid en pensioenen

11 maart 2026

VCP klaar voor actie tegen afbraak sociale zekerheid en pensioenen

Vacatures bij cliëntenraden van UWV

9 maart 2026

Vacatures bij cliëntenraden van UWV

Brief VCP voor begroting SZW 2026

8 maart 2026

Brief VCP voor begroting SZW 2026

Meer nieuws